Laikas sukasi ratu. Kiek kartų tai girdėjote? Laikas sukasi ratu – frazė-argumentas, kai neturime aiškaus pagrindimo tam tikriems dalykams, reiškiniams ir madoms paaiškinti.

Mes ne kartą girdėjome šią frazę po informacija apie kedro medienos vidaus sienų ir lubų dailylentes. Neva tai sovietmečio atgarsiai, tik trumpam sugrįžę į šias dienas ir greitai vėl nugrimsią užmarštin. Neva tai laikina mada.

Nelyginkime nesulyginamo

Daugelis esame matę senų butų koridorių ir virtuvių sienas, o dažnai ir lubas, apkaltas tamsiomis lakuotomis medinėmis lentelėmis. Tamsias, šaltas ir negyvas. Todėl interjero dizaineriui pasiūlius naujuose namuose akcentinę sieną apkalti medinėmis dailylentėmis, purtomės šios minties, nes žinome – praeis keletas metų ir siena primins tą seną koridorių močiutės bute.

Nieko panašaus. Raudonojo kedro mediena – ypatingai estetiška, jos nereikia niekuo apdirbti, todėl nepaslepiamas medienos natūralumas, o aromatas užpildo namus jausmu lyg vaikščiotumėte miške.

1FD92683 6B71 439A 8248 9B55B48E7CC3 min

Mediena, iš tiesų, yra pati natūraliausia ir šilčiausia apdailos medžiaga, žinoma, niekuo neapdirbta. Kanados kedras iš kitų medienos rūšių išsiskiria tuo, kad neturi sakų, dėl eterinių aliejų gausos yra ypač atspari puvimui, vabzdžių veisimuisi ir drėgmei. Todėl kedro dailylenčių nebūtina lakuoti arba alyvuoti.

Alyvuoti galima tik tuo atveju, jei norite paryškinti natūralią medienos spalvą arba suteikti atspalvį. Tačiau kedro dailylentės jus papirks savo estetika – spalvų tonais nuo švelnaus gintaro iki sodraus cinamono. Viena dailylentė per savo ilgį gali pakeisti visą spalvų gamą ir tai yra Raudonojo kedro žavesys. Kartu su natūraliu satininiu blizgesiu.

Žaiskite su dailylenčių pločiu, derinkite jas su kitomis dangomis, mėgaukitės kedro medienos atspalviais ir natūralumu ir jums net nekils asociacijų su senomis dailylentėmis.

Amžina klasika

Nusipirkę seną butą, pirmiausia, ką darome, lupame lauk tas dailylentes. Ir prižadame sau – daugiau niekada. Mums tai skaudžios istorijos palikimas, tačiau, medinės sienų ir lubų dailylentės – viena iš populiariausių ir niekada šio populiarumo neapleidusių apdailos medžiagų visame pasaulyje, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose.

CB8635EA DB84 433D 906B FE77E37727DC min

Šiandien, kai esame laisvi keliauti po visą pasaulį, kai galime iš arčiau pažinti skirtingas kultūras, skirtingas madas, mes suprantame, kad dalykai, mums kėlę vienus jausmus, gali turėti kitą atspalvį. Taip į mūsų kasdienybę ateina nauji arba sugrįžta, tik kitais pavidalais, seni reiškiniai. Vienas iš jų – medinės dailylentės interjere.

Noras būti apsuptiems kuo daugiau natūralumo, gyventi stilinguose namuose ir kvėpuoti natūraliais eteriniais aliejais prisotintu oru – tai ne mada. Tai stilius. Nes mada ateina ir išeina, o stilius yra amžinas pajautimas bei įsiklausymas į save.