Namai – tai ne tik vieta, kur praleidžiame daugiausia laiko, bet ir vieta, kurioje privalome jaustis puikiai. Niekur kitur taip neatsipalaiduojame, jokioje kitoje vietoje nesame labiau savimi, namuose norime pamiršti visas blogas mintis, už durų palikti stresą ir nemalonumus. Namai turi būti tokie, kuriuose jaustumėtės puikiai. Tačiau, kaip to pasiekti?

 

Namų mikroklimatas – kas tai?

Kad namuose Jūs ir Jūsų šeima jaustųsi gerai, namuose privaloma sukurti sveiką mikroklimatą. Sveiku mikroklimatu vadinamas toks namų mikroklimatas, kuris atitinka Lietuvos higienos normas HN:2009 bei negali padaryti neigiamo poveikio juose gyvenančių žmonių sveikatai ar savijautai.

Šių normų neatitinkantis, arba kitaip – nesveikas mikroklimatas, gali sumažinti darbingumą, sukelti galvos skausmą, nuotaikų pokyčius, padidinti kvėpavimo takų, peršalimo ligų, alergijų, odos problemų tikimybę. Todėl susirūpinti namų mikroklimato kokybe reikia, jei Jus arba Jūsų šeimos narius kamuoja šios problemos: sveikas mikroklimatas reikalingas visiems, tačiau jis būtinas sergantiems kvėpavimo takų ligomis arba kamuojamiems alergijų.

 

Kaip sukurti sveiką mikroklimatą?

Sveikam mikroklimatui namuose daug įtakos turi vėdinimas ir kt. sistemos, tačiau vienas iš efektyviausių – namo statybai bei apdailai naudojamos medžiagos, namuose esantys baldai.

Norintys namuose sveiko mikroklimato turėtų rinktis ekologišką namą, nes vienas svarbiausių tokio namo statybos principų ir yra sveiko mikroklimato kūrimas. Statybos metu naudojamos ekologiškos statybinės bei apdailos medžiagos turi daugiausiai įtakos. Taip pat rekomenduojame rinktis medinius baldus, kurių gamyboje nenaudojamos nuodingos medžiagos. Baldai pagerina namų mikroklimatą, todėl tinka tiems, kurie jau turi namus ir jie nėra ekologiški.

Rūpinimasis savo ir savo šeimos sveikata bei gera savijauta – būtinybė, todėl turime ieškoti būdų, kaip tai padaryti. Vienas iš jų yra sveikas namų mikroklimatas: gyvendami tokioje aplinkoje visada būsite žvalūs ir energingi, Jūsų nekamuos nemiga, galvos skausmas, alergijos bei kvėpavimo takų ligos, būsite puikios nuotaikos.