Šiandien sakyti, kad sveikata – didžiausias mūsų turtas, atrodo beprasmiška, nes kiekvienas iš mūsų tai žino. Tačiau tai tokia svarbi tiesa, kad norime pakartoti. Taip, sveikata yra didžiausias mūsų turtas, kuriuo reikia rūpintis. Sportuojame, judame, būname gryname ore, vartojame vitaminus, miegame reikalingą valandų skaičių, valgome sveiką maistą, vengiame streso… tačiau ar renkamės baldus namams, kurie prisidėtų prie mūsų sveikatos gerinimo? Apskritai, ar žinote, kokią įtaką sveikatai daro baldai?

Kokius baldus rinktis?

Baldų pasiūla itin didelė: gamintojai siūlo kietuosius baldus iš laminuotos plokštės, medienos plaušų plokštės, medžio dulkių arba drožlių faneros, medžio laminato ir kt. Taip, tai yra gerai, nes kiekvienas gali rinktis pagal savo galimybes. Tačiau, pats geriausias pasirinkimas yra mediniai baldai. Todėl, jei Jums rūpi Jūsų ir Jūsų šeimos narių sveikata, sveikas mikroklimatas namuose, rekomenduojame, rinktis medinius baldus.

Medinių baldų privalumai

Mediena yra natūrali žaliava, todėl rinkdamiesi medinius baldus Jūs nenutolstate nuo gamtos, kuriate sveiką aplinką, namams suteikiate jaukumo ir šilumos. Mediniai baldai yra tvirti ir ilgaamžiai, juos galima atnaujinti ir džiaugtis daug ilgiau, todėl prisidedate prie ekologiško gyvenimo būdo. Be kita ko, mediniai baldai puikiai atrodo bet kokios stilistikos interjere.


Visi žinome, koks geras jausmas yra vaikščioti miške, kvėpuoti miško oru. Atrodo, visas susikaupęs pyktis ir stresas lyg ranka nuimamas, pamirštame, kad mums kažką skauda… mediniai baldai leidžia tą jausmą perduoti namams. Baldams gaminti dažniausiai naudojama pušies, ąžuolo, beržo, riešutmedžio ir kedro mediena. Kiekviena medienos rūšis pasižymi tam tikromis skirtingomis savybėmis.


Kedro medienoje gausu natūralių eterinių aliejų, kurie ne tik pripildo namus unikalaus aromato, bet ir veikia raminančiai, turi antiseptinių, antibakterinių savybių. O unikali kedro medienos struktūra ir spalvų gama atpalaiduoja, į ją gera žiūrėti ir malonu liesti.

Mediniai baldai ir sveikata

Medinius baldus rekomenduojame rinktis kiekvienam, tačiau, jei Jus arba Jūsų šeimos narius kamuoja alergijos, kvėpavimo takų ligos – mediniai baldai gali tapti Jūsų išsigelbėjimu. Taip pat šis pasirinkimas gali palengvinti su depresija, nerviniu išsekimu kovojantiems Jūsų šeimos nariams.


Tikime, kad Jums rūpi sveikas namų mikroklimatas, kad ieškote būdų, kaip pagerinti savo ir savo šeimos narių sveikatą, kad nepamirštate, kaip svarbu gyventi darnoje su gamta ir mus supančia aplinka. Kur kitur, jei ne namuose, norime jaustis gerai? Visus šiuos aspektus sujungia tinkami pasirinkimai: vienas iš jų – mediniai baldai namuose, jų teigiama įtaka sveikatai.