Mediena – vienas ir populiariausių interjero ir eksterjero elementų. Kiekviena medienos rūšis pasižymi tam tikromis skirtingomis savybėmis, tačiau bene unikaliausia iš visų yra raudonojo kedro mediena: raudonieji kedrai yra vieni didžiausių ir seniausių medžių pasaulyje, jie auga vakarinėse Kanados ir JAV srityse, atitinka darnaus vystymosi koncepciją, yra itin vertinami architektų ir interjero dizainerių.

 

Raudonojo kedro savybės

Kedras – stabiliausia spygliuočių rūšis. Kanados kedro struktūra yra ilga, tiesi ir grūdėta, todėl mediena nesikraipo, nesiriečia, nenusėda ir nesusitraukia. Tuo pačiu dėl savo struktūros kedro mediena yra išskirtinai lengva, todėl puikiai tinka sudėtingoms, neįprastoms struktūroms sukurti, ir pasižymi puikiomis akustinėmis savybėmis, puikiai izoliuoja garsus ir eliminuoja aidą. Dėl šių priežasčių raudonojo kedro mediena yra pripažinta viena tinkamiausių medžiagų lauko struktūrų statybai. Kad medis būtų tinkamai paruoštas, jį reikia džiovinti ilgesnį laiko tarpą.

Taigi, apdirbant medį, taikoma patentuota džiovinimo sistema: kanadietiškas raudonasis kedras džiovinamas specialiose krosnyse. Tokia džiovinimo technologija sumažina drėgmę, esančią medyje, taip pat beveik neleidžia medžiui kraipytis, riestis, nusėsti, susitraukti. Po šio džiovinimo medienoje išlieka tik vertingi, kvapnūs kanadietiško raudonojo kedro aliejai. Šie natūralūs kedro aliejai medieną daro atsparesnę puvimui, vabzdžių veisimuisi, padidina atsparumą drėgmei.

 

Gyvybės medis

Dėl tų pačių natūralių kedro medienos aliejų kanadietiškas raudonasis kedras yra vadinamas „gyvybės medžiu“: pasižymi dezinfekuojančiomis, antibakterinėmis savybėmis, padeda sukurti puikią aplinką gyventi žmonėms, turintiems alergijų arba sergantiems kvėpavimo takų ligomis. Aliejai skleidžia unikalų kvapą, kuris veikia raminančiai, mažina stresą ir padeda atsipalaiduoti.

 

Medienos estetika

Kedro medienos spalvų ir tekstūrų gama nepalieka abejingų: interjero ir eksterjero elementai iš kedro kuria įspūdį, tampa namų akcentais. Atspalviai varijuoja nuo švelnios gintaro, rausvos iki sodrios cinamono spalvos.

photo 1462105283991 536bf88539c5

Kanadietiškojo raudonojo kedro mediena yra džiovinama aukštoje temperatūroje specialiose krosnyse. Terminio apdorojimo metu ji impregnuojama, tampa nedegi. Kedras pasižymi natūraliu priešinimusi drėgmei bei vabzdžių daromai žalai. Kedras neturi sakų, o šerdis, dėl natūraliai besigaminančių medžiagų, atspari puvimui. Kedro mediena yra mažo tankio. Tai sąlygoja unikalias izoliacines savybes. Kedras sušvelnina garso perdavimą (pasižymi akustiką slopinančiomis savybėmis), skleidžia natūralų, maloniai raminantį aromatą, daro teigiamą įtaką sveikatai, pasižymi estetinėmis savybėmis. Taigi, Vakarų arba Kanados raudonasis kedras – unikalus pasirinkimas namų interjerui ir eksterjerui.